FORUMI I DURRESIT

Forumi i Durresit
 
ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Teuta siguron qendrimin mes me te mirave.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
REDONINHO
Admin
avatar

Numri i postimeve : 177
Age : 28
Vendndodhja : Durres
Registration date : 26/03/2006

MesazhTitulli: Teuta siguron qendrimin mes me te mirave.   Fri 26 May - 22:23

Teuta siguron qėndrimin nė Superligė
Teuta arrin tė sigurojė qėndrimin nė Superligė falė fitores 1-0 nė “Qemal Stafa” kundėr Teutės. Durrsakėt pėrfitojnė falė mungesave tė korcarėve nė njė ndeshje qė rezultoi e vakėt dhe me shumkė frikė nga tė dy skuadrat.Ndeshja ka qėnė e vaktėt me tė dy ekipet ruheshin nga kuhndėrsulmet e njėri tjetrit. U krijuan pak raste pėr shėniam tė cilat nuk u shfrytėzuan sic duhet. Pjesa e parė ka pėrfunduar 0-0. Nė tė dytėn loja nisi tė ndryshojnė. Korcarėt tregohen mė tė ashpėr nė fushė. Kjo e detyron arb itrin italian tė ndėshkojė disa me kartonė tė verdhė. Nė minutėn e 58 skėnderbeu mbetet me 10 lojtarė pas daljes me tė kuq tė Mėrtirit. Goditja e dėnimit sjell edhe golin e Albert Duros. Traineri Agim canaj bėn ndėrrime nė rradhėt e ekipit me sa duket pėr tė parandaluar rėnien qė sipas tij i erdhi skėnderbeut nga ekipet e mėdha.

Nė fund tė takimit korcarėt protestojnė pėr njė anulim goli. Kjo protestė jo vetėm qė nuk ndryshoi asgjė por solli edhe njė karton tė kuq pėr kapitenbin Gentian Lici. Pas mė shumė se 4 minutave shtesė gjyqtari italian vėrshėllen pėr tė sionjalizuar qėndrimin e durrsakėve nė superligė.

Pas njė viti nė superligė Skėnderbeu rikthehet sėrish nė kategorinė e parė.


Albert Duro: “Ky nuk ėshtė goli im, ėshtė goli i gjithė ekipit. E gjithė skuadra luajti dhe ne arritėm tė qėndrojmė nė superligė pasi nuk e meritojmė tė zbresim. Me kėtė nuk dua tė them qė Skėnderbeu e meriton por mendoj se duhet bėrė dicka qė ky ekip tė qėndrojė mes mė tė mirave pasi futbollistėt e Skėnderbeut kanė luajtur gjithė kampionatit duke sakrifikuar shumė. Por nėse kthehemi tek teuta them se tashmė ka pėrfunduar gjithėcka, mund tė marrim frymė lirisht pas njė sezoni tė errėt, me ankthe dhe me dilema, duke menduar nga ndeshja nė ndeshje se si do trė bėjmė tė shpėtojmė. Tashmė jemi tė qetė. Na duhen disa ditė pushim dhe mendoj se drejtuesit e ekipit do tė na mbledhin pėr tė vendosur pėr sezonin e ardhshėm”

Alfred Ferko: “Arritėm tė qėndrojmė nė superligė edhe ps e me njė lojė jo tė mirė. Mendoj se sot na favorizoi eksperienca e futbollistėve tė cilėt kanė luajtur disa herė nė ndeshje finale dhe e dinė rėndėsinė e njė takimi tė tillė. Sot teuta ka shpėtuar njė sezon investime dhe ka shpetuar nderin e njė qyteti i cili ka kaq vjet qė ndjek ekipin nė kategorinė mė tė lartė. Duhet tė them qė kam qėnė mė me fat se kolegėt e mij tė mėparshėm pasi ndoshta pėr ta ka qėnė njė periudhė jo e mirė kur kanė punuar nė kėtė skuadėr. Pėr tė ardhmen mendoj se nuk mė pėrket mua tė flas pasi janė ata qė financojnė pėr ekipin qė duhet tė vendosin.

Agim Canaj: “Skėnderbeu sot ėshtė ndėshkuar nga veprimet keqadashėse tė ekipeve tė mėdha qė mund ti quaj superfuqi tė superligės. Edhe teuta edhe skėnderbeu erdhėn nė kėtė situatė fale interesave tė atyre qė e shohin futbollin si biznes personal dhe jo si a\rgėtim pėr publikun. Nuk mund tė kontestoj asgjė nga ndeshja e sotme edhe ps ekam rezervat e mija pėr kartonėt e verdhė tė shumtė, pėr kartonėt e kuq si dhe pėr golin e mohuar. Gjithėsesi kjo nuk pėr pėrket mua pėr tė gjykuar. Unė mund tė them se ata qė drejtojnė futbollin duhet tė bėjnė dicka pėr tė mos larguar nga superliga ekipe tė cilat luajnė futboll”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.master18.tk
 
Teuta siguron qendrimin mes me te mirave.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
FORUMI I DURRESIT :: Informacione :: SPORT-
Kėrce tek: