FORUMI I DURRESIT

Forumi i Durresit
 
ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shevcencho:Lamtumire Itali ............... Firmos per Ēelsin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
REDONINHO
Admin
avatar

Numri i postimeve : 177
Age : 28
Vendndodhja : Durres
Registration date : 26/03/2006

MesazhTitulli: Shevcencho:Lamtumire Itali ............... Firmos per Ēelsin   Thu 1 Jun - 22:07

Ēelzi ka nenshkruar me sulmuesin e Milanit, Andri Shevēenko per nje shume rekorde te skuadres. "Une jam ketu per sfiden dhe eksitimin e te luajturit ne Premiership", deklaroi 29-vjecari per uebfaqen zyrtare te Ēelzit pasi qe arriti marreveshjen per nje kontrate katervjecare, te merkuren ne oret e vona.
"Jam duke kaluar nga nje skuader e madhe tek tjetra dhe i bashkangjitem nje ekipi prej kampioneve". Ēelzi nuk beri te njohur shumen e sakte, por ajo shume e theu rekordin e meparshem te skuadres prej 25.98 milion funtave ($48.81 milion) paguar skuadres franceze Olimpik Lion per mesfushorin ganez, Mikael Esien, gushtin e kaluar. Shevēenko tha se ishte momenti ideal qe te kaloj tek londinezet. "Mendoj se kam ardhur ketu ne kohen me te duhur. Liga e Kampioneve duhet te jete nje cak real per edicionin e ardhshem, por nuk eshte vetem Liga e Kampioneve e rendesishme. Ēelzi eshte gjithashtu duke marshuar drejt titullit te trete te kampionit te Anglise dhe mua me pelqen mentaliteti i skuadres e cila deshiron te fitoje cdo ndeshje te cilen ajo luan", ka thene Sheva. Trajneri i Ēelzit Hose Murinjo tha se sjellja e Shevēenkos ne “Stamford Bridge” ishte realizimi i nje enderreje. "Sot eshte nje dite kur endrra eshte bere realitet," tha ai. "Andri gjithmone ka qene zgjedhja ime e pare prej se kam ardhur ketu. Milan eshte nje skuader e madhe, por qe ai te leshoj Milanin per Ēelzin eshte fakt i cili tregon se ku gjendet Ēelzi". Shevēenko javen e kaluar njoftoi se ai po braktiste ekipin italian peraresye te familjes. Sipas njoftimeve te mediave, bashkeshortja e tij Kristen kerkoj nga bashkeshorti i saj te kalon ne Londer ngase ajo do te preferonte qe djali i tyre Jordan te rritet ne nje shtet anglofon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.master18.tk
Rimias
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 97
Vendndodhja : ........ne arush(merni autobuzin e Tiranes se Re me ardh )
Registration date : 27/03/2006

MesazhTitulli: Re: Shevcencho:Lamtumire Itali ............... Firmos per Ēelsin   Sun 4 Jun - 19:45

eeeeee ????? Jo Celzi Lale !!!! Celsi ose me mire Chelsea !!!!!!!!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lost4ever.tk
 
Shevcencho:Lamtumire Itali ............... Firmos per Ēelsin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
FORUMI I DURRESIT :: Informacione :: SPORT-
Kėrce tek: